תוכן עניינים

הקשר בין הפרעת קשב וריכוז לחוסר ויסות רגשי

חוסר ויסות רגשי

פוסט זה מתעמק בקשר המורכב בין הפרעת קשב וריכוז (ADHD) לבין חוסר ויסות רגשי. על ידי בחינת ההגדרות, הסימפטומים והשכיחות שלהם, אנו שואפים להפריך מיתוסים נפוצים ולספק הבנה ברורה של מצבים אלה. נטפל גם בהיבטים הנוירולוגיים והפסיכולוגיים המקשרים בין שני אלה, בבסיס ממצאי מחקר וחוויות מהחיים האמיתיים ונדון באסטרטגיות התמודדות שונות ובחשיבות של מערכת תמיכה חזקה. המטרה היא לא רק ליידע אלא גם להציע הבנה ותמיכה לנפגעים.

החשיפה: מהן הפרעת קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי?

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) וחוסר ויסות רגשי הם שני מצבים הקשורים זה בזה שיכולים להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום של האדם ועל רווחתו. ADHD היא הפרעה נוירו-התפתחותית המאופיינת בסימפטומים כמו חוסר תשומת לב, היפראקטיביות ואימפולסיביות. זה משפיע על ילדים ומבוגרים כאחד, כאשר מחקרים מראים שהוא נפוץ יותר אצל גברים מאשר אצל נקבות.

מצד שני, חוסר ויסות רגשי מתייחס לחוסר היכולת לנהל תגובות רגשיות ביעילות. זה יכול להתבטא בהתפרצויות פתאומיות, רגשות עזים וקושי להרגע. לכך יכולה להיות השפעה עמוקה על מערכות יחסים, ביצועי עבודה ובריאות נפשית כללית. הבנת הקשר בין הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי היא חיונית שכן היא יכולה לעזור לאנשים, למשפחותיהם ולאנשי מקצוע לפתח אסטרטגיות מתאימות לניהול אתגרים אלו.

על ידי חקירת הגורמים הנוירולוגיים והפסיכולוגיים העומדים בבסיס שני המצבים, נוכל לקבל תובנה כיצד הם שזורים זה בזה וכיצד הם משפיעים זה על זה. ידע זה יכול לסלול את הדרך להתערבויות ומערכות תמיכה ממוקדות שיכולות לשפר את איכות החיים של אנשים עם ADHD וחוסר ויסות רגשי.

אז, הצטרפו אלינו למסע הזה כשאנחנו מתעמקים במעמקי הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי, חושפים את הקשר המורכב בין שני המצבים הללו. יחד, נוכל לשפוך אור על האתגרים העומדים בפני אלו המושפעים ולספק הדרכה כיצד לנווט במורכבות של מערכת יחסים זו.

איור המתאר את המוח עם אזורים מודגשים הקשורים להפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי
איור המתאר את המוח עם אזורים מודגשים הקשורים להפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי

ADHD: יותר מאשר פוגש את העין?

הפרעת קשב וריכוז אינה מובנת לעיתים קרובות, עם תפיסות שגויות רבות סביב ההפרעה. זה לא רק שלב או תוצאה של עצלות או חוסר משמעת. במקום זאת, זהו מצב נוירו-התפתחותי מורכב המשפיע על התפקודים הביצועיים של המוח, כגון קשב, שליטה בדחפים וזיכרון עבודה.

אנשים עם הפרעות קשב וריכוז עלולים להיאבק בשמירה על מיקוד וארגון, מה שמוביל לקשיים בביצוע משימות וביצוע הוראות. חשוב להכיר בכך שהפרעת קשב וריכוז היא מצב רפואי לגיטימי הדורש הבנה ותמיכה. תסמיני ADHD יכולים להשתנות מאדם לאדם, כאשר אנשים מסוימים חווים בעיקר חוסר תשומת לב, בעוד שאחרים מפגינים היפראקטיביות ואימפולסיביות.

לתסמינים אלו יכולה להיות השפעה עמוקה על ביצועים אקדמיים, פרודוקטיביות בעבודה ואינטראקציות חברתיות. הפרעת קשב וריכוז אינה מוגבלת לילדות; זה יכול להימשך בבגרות, אם כי זה עשוי להתבטא אחרת. ההערכה היא שכ-5-10% מהילדים ו-2-5% מהמבוגרים ברחבי העולם מושפעים מהפרעות קשב וריכוז.

נתונים סטטיסטיים אלו מדגישים את המשמעות של ההפרעה ואת הצורך במודעות והתערבות. על ידי הפרת מיתוסים נפוצים וחינוך עצמנו לגבי הטבע האמיתי של הפרעת קשב וריכוז, נוכל לטפח סביבה אמפטית ותומכת יותר עבור אנשים עם מצב זה. הבה נעמיק במורכבות של הפרעת קשב וריכוז ונאתגר את התפיסות השגויות המקיפות אותה.

חוסר ויסות רגשי: מאבק בלתי נראה

חוסר ויסות רגשי מתייחס לקושי בניהול וויסות תגובות רגשיות לגירויים שונים. זהו היבט נפוץ ולעתים קרובות מתעלמים ממנו של ADHD שיכול להשפיע באופן משמעותי על חיי היומיום. אנשים עם הפרעות קשב וריכוז עלולים לחוות רגשות עזים ובלתי צפויים, ומתקשים לשלוט בתגובותיהם במצבים שונים. התפרצויות פתאומיות של כעס, תסכול או עצב עלולות להתרחש, המובילות למערכות יחסים מתוחות ולתחושות של בידוד.

יתרה מכך, חוסר ויסות רגשי יכול להתבטא בקושי להירגע לאחר חווית רגשות עזים, וכתוצאה מכך לתקופות ממושכות של מצוקה. חוסר יכולת זו לווסת רגשות יכולה להשפיע עמוקות על הרווחה הנפשית, ולעתים קרובות מובילה להגברת החרדה והדיכאון. רכבת ההרים המתמדת של הרגשות יכולה להיות מתישה וסוחפת, ולהגביר את האתגרים שכבר מתמודדים איתם עקב הפרעת קשב וריכוז.

למרבה הצער, חוסר ויסות רגשי לא תמיד גלוי לאחרים, מה שהופך אותו למאבק בלתי נראה עבור אלה שחווים זאת. הציפיות של החברה להתאים את עצמן לנורמות חברתיות של ביטוי רגשי יכולות להחמיר עוד יותר את הקשיים איתם מתמודדים אנשים עם ADHD וחוסר ויסות רגשי. זה הכרחי שנזהה ולאמת את החוויות הרגשיות של אנשים עם הפרעת קשב וריכוז, ונציע תמיכה והבנה.

על ידי הכרה בהשפעה של חוסר ויסות רגשי, אנו יכולים לפעול ליצירת חברה מכילה וחמלה יותר המאמצת מגוון נוירו. הבה נשפוך אור על המאבק הבלתי נראה הזה ונושיט יד מסייעת לאלה שאולי נאבקים בשקט בחוסר ויסות רגשי לצד הפרעת קשב וריכוז שלהם.

תמונה של אדם במצוקה, הממחישה את ההשפעות של חוסר ויסות רגשי
המחשה של אדם במצוקה, המראה את ההשפעות של חוסר ויסות רגשי

הרשת הסבוכה: הפרעות קשב וחוסר ויסות רגשי

ממצאי מחקר הראו באופן עקבי קשר חזק בין הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי. מאמינים שאותם גורמים נוירולוגיים ופסיכולוגיים התורמים לתסמיני הפרעת קשב וריכוז ממלאים תפקיד גם בחוסר ויסות רגשי. הליקויים בתפקוד הניהולי הנראים בדרך כלל בהפרעות קשב וריכוז, כגון קשיים בשליטה בדחפים וזיכרון עבודה, יכולים להשפיע על יכולתו של הפרט לווסת את רגשותיו ביעילות.

יתרה מכך, האתגרים בשמירה על קשב וניהול הסחות דעת יכולים להפוך את זה למאתגר עבור אנשים עם ADHD לתפוס ולפרש במדויק רמזים רגשיים מסביבתם. זה יכול להוביל לפרשנות שגויה של מצבים חברתיים ולתגובות רגשיות לא הולמות. בנוסף, הרמה המוגברת של מתח ותסכול שחווים לעתים קרובות אנשים עם הפרעת קשב וריכוז יכולה להחמיר עוד יותר את חוסר הוויסות הרגשי.

המאבק המתמיד לעמוד בציפיות ולנהל משימות יומיומיות עלול לגרום לאנשים להרגיש מוצפים וחסרי ויסות רגשית. חשוב לציין שחוסר ויסות רגשי אינו בחירה מכוונת או שיקוף של האופי של האדם. זהו ביטוי אמיתי לאתגרים העומדים בפני אנשים עם הפרעת קשב וריכוז ויש לגשת אליו באמפתיה ובהבנה.

על ידי זיהוי הקשר המורכב בין הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי, נוכל לתמוך טוב יותר באנשים בניהול רגשותיהם ובניווט בחיי היומיום.

כימיה של המוח: הקשר הבסיסי?

הבנת תפקידה של כימיה במוח היא חיונית בפענוח הקשר הבסיסי בין הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי. מחקרים הראו כי נוירוטרנסמיטורים, כגון דופמין ונוראפינפרין, ממלאים תפקיד משמעותי בשני המצבים.

 • דופמין
  דופמין הוא נוירוטרנסמיטר המעורב בהתנהגות ובהנאה מונעת תגמול. זה עוזר לווסת תשומת לב, מוטיבציה ותגובות רגשיות. אצל אנשים עם הפרעת קשב וריכוז, יש לעיתים קרובות חוסר ויסות של רמות הדופמין במוח. חוסר ויסות זה יכול לתרום לקשיים בשמירה על קשב וויסות רגשות, מה שמוביל לחוסר ויסות רגשי.
 • נוראפינפרין
  נוראדרנלין הוא נוירוטרנסמיטר נוסף שמשחק תפקיד בקשב ועוררות. זה עוזר לווסת ערנות, מיקוד ותגובת לחץ. בדומה לדופמין, חוסר ויסות של רמות הנוראפינפרין נצפה אצל אנשים עם ADHD. חוסר ויסות זה יכול להשפיע על יכולתו של הפרט לווסת רגשות עצמית, וכתוצאה מכך לחוסר ויסות רגשי.
 • קליפת המוח הקדם-מצחית
  קליפת המוח הקדם-מצחית היא אזור במוח האחראי על תפקודים ביצועיים, לרבות שליטה עצמית, קבלת החלטות וויסות רגשי. אצל אנשים עם הפרעת קשב וריכוז, לעיתים קרובות יש פעילות מופחתת ופגיעה בקישוריות בקליפת המוח הקדם-מצחית. זה יכול לשבש את ויסות הרגשות ולתרום לחוסר ויסות רגשי.בעוד המנגנונים המדויקים עדיין נחקרים, ברור שיש משחק גומלין מורכב בין כימיה במוח וחוסר ויסות רגשי אצל אנשים עם ADHD. הבנת הגורמים הנוירוביולוגיים הללו יכולה לסייע בהסברה של גישות טיפול. תרופות הנרשמות בדרך כלל להפרעות קשב וריכוז, כגון תרופות ממריצות, פועלות על ידי הגברת הזמינות של דופמין ונוראפינפרין במוח. על ידי מיקוד מול נוירוטרנסמיטורים אלה, תרופות יכולות לסייע בשיפור הקשב והשליטה בדחפים, אשר בתורו עשויות להקל על חוסר ויסות רגשי במידה מסוימת.

אינפוגרפיקה על הכימיה במוח המעורבת בהפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי
אינפוגרפיקה על הכימיה במוח המעורבת בהפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי

הליכה בנעליים שלהם: חוויות מהחיים האמיתיים של הפרעת קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי

הבנת חוויות החיים של אנשים עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי יכולה לספק תובנות חשובות לגבי האתגרים העומדים בפניהם על בסיס יומיומי. סיפורים אישיים אלה מדגישים את ההשפעה שיכולה להיות לתנאים הללו על היבטים שונים של החיים, כולל מערכות יחסים, עבודה והערכה עצמית.

אנשים רבים עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי מתארים תחושת המום על ידי רגשותיהם העזים, לעתים קרובות נאבקים לשלוט בכעס, בעצב או בתסכול שלהם. הם עשויים לחוות התפרצויות פתאומיות או להרגיש שהרגשות שלהם נמצאים בנסיעה ברכבת הרים. תנודות רגשיות אלו יכולות להיות מתישות ויכולות להלחיץ את היחסים עם משפחה, חברים ועמיתים.

בנוסף לאתגרים הרגשיים, אנשים עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי מתמודדים לעיתים קרובות עם קשיים בשמירה על מיקוד ותשומת לב. הם עשויים להיאבק בהשלמת משימות, בארגון מחשבותיהם ובהישארות על המסלול. זה יכול להוביל לתחושות של תסכול, ספק עצמי ותחושה של שונה מאחרים.

גם ההשפעה על החיים האקדמיים והמקצועיים יכולה להיות משמעותית. אנשים רבים מדווחים על קשיים עם מטלות בית ספר, מועדים וניהול זמן. במקום העבודה, הם עשויים למצוא את זה מאתגר להישאר מאורגנים, לעמוד בציפיות העבודה ולנהל לחץ. קשיים אלו יכולים לתרום לתחושות של תת הישגיות ועשויים להוביל להגברת חרדה ובעיות הערכה עצמית.

למרות האתגרים הללו, חשוב להכיר בחוזקות ובחוסן של אנשים עם ADHD וחוסר ויסות רגשי. אנשים רבים פיתחו מנגנוני התמודדות ואסטרטגיות כדי לנווט בחיי היומיום שלהם. הם עשויים למצוא נחמה בשקעים יצירתיים, בפעילות גופנית, בתרגול מיינדפולנס, או בחיפוש אחר תמיכה ממטפלים, קבוצות תמיכה או אהובים.

טיפולים ותרופות: הדרך לניהול?

כשמדובר בניהול הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי, שילוב של התערבויות טיפוליות ותרופות יכול לרוב להועיל. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) וטיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הן שתי גישות טיפוליות נפוצות שהראו תוצאות מבטיחות בסיוע לאנשים להשיג שליטה טובה יותר על רגשותיהם והתנהגויותיהם. טיפולים אלו מתמקדים בפיתוח אסטרטגיות התמודדות, שיפור שליטה בדחפים ושיפור מיומנויות ויסות רגשי. הם יכולים להיות יעילים במיוחד כאשר הם מותאמים לצרכים ולאתגרים הייחודיים של אנשים עם ADHD וחוסר ויסות רגשי.

בנוסף לטיפול, טיפול תרופתי יכול גם למלא תפקיד מכריע בניהול התסמינים. תרופות ממריצות, כגון מתילפנידאט ואמפטמינים, נרשמות בדרך כלל כדי לעזור לשפר את הקשב ולהפחית היפראקטיביות ואימפולסיביות. תרופות אלו פועלות על ידי הגדלת רמות של נוירוטרנסמיטורים מסוימים במוח, מה שיכול לעזור לווסת רגשות ולשפר את המיקוד. תרופות שאינן מעוררות, כגון atomoxetine ו-guanfacine, עשויות להירשם, במיוחד עבור אנשים שאינם יכולים לסבול או לא מגיבים היטב לחומרים ממריצים.

חשוב לציין כי תמיד יש לרשום תרופות ולפקח על ידי איש מקצוע מוסמך. הם יעריכו בקפידה את הסימפטומים של הפרט, ההיסטוריה הרפואית וכל התוויות נגד אפשריות לפני שימליצו על תרופה ספציפית. ייתכן שיהיה צורך במעקבים קבועים והתאמות במינון כדי להבטיח יעילות מיטבית ולמזער תופעות לוואי.

צילום של מטפל בפגישה עם מטופל שדן באסטרטגיות התמודדות
צילום של מטפל בפגישה עם מטופל שדן באסטרטגיות התמודדות

האם טכניקות לעזרה עצמית יכולות להקל על ההשפעה?

טכניקות לעזרה עצמית יכולות להיות כלים רבי עוצמה בהקלה על ההשפעה של ADHD וחוסר ויסות רגשי. למרות שהם לא יכולים להוות תחליף לטיפול מקצועי או תרופות, הם יכולים להשלים טיפולים קיימים ולספק לאנשים אסטרטגיות נוספות לניהול הסימפטומים שלהם. להלן מספר טכניקות לעזרה עצמית שיכולות להועיל:

 • מיינדפולנס ומדיטציה:
  תרגול מיינדפולנס וטכניקות מדיטציה יכול לעזור לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי לפתח מודעות עצמית רבה יותר ולשפר את יכולתם לווסת את רגשותיהם. מיינדפולנס כרוכה בתשומת לב לרגע הנוכחי ללא שיפוט, בעוד שמדיטציה כרוכה במיקוד התודעה באובייקט או מחשבה ספציפיים. תרגולים אלו יכולים לעזור להפחית מתח, להגביר את המיקוד ולשפר את היציבות הרגשית.
 • תרגילי נשימה עמוקה:
  תרגילי נשימה עמוקה הם טכניקות פשוטות אך יעילות שיכולות לעזור להרגיע את מערכת העצבים ולווסת רגשות. על ידי נטילת נשימות איטיות ועמוקות והתמקדות בנשימה, אנשים יכולים להפעיל את תגובת ההרפיה של הגוף ולהפחית את תחושות החרדה או ההצפה. טכניקה זו יכולה להיות מועילה במיוחד ברגעים של רגשות מוגברים או מתח.
 • כתיבת יומן:
  ניהול יומן יכול לספק מרחב בטוח לאנשים להביע ולעבד את רגשותיהם. כתיבת מחשבות, רגשות וחוויות יכולה לעזור לאנשים להשיג בהירות, לזהות דפוסים ולמצוא דרכים בריאות להתמודד עם רגשותיהם. כתב יומן יכול לשמש גם כלי לרפלקציה וצמיחה עצמית.

חבר במצוקה הוא אכן חבר: כוחן של מערכות תמיכה

מערכת תמיכה חזקה היא חיונית עבור אנשים עם ADHD וחוסר ויסות רגשי. חברים, משפחה וקבוצות תמיכה יכולים לספק את ההבנה, האמפתיה והעידוד הדרושים כדי לנווט את האתגרים הנלווים לתנאים אלה. מערכות תמיכה יכולות להציע מרחב בטוח להביע רגשות, לחלוק חוויות ולחפש הדרכה. הם יכולים להוות מקור לאימות והרגעה, להזכיר לאנשים שהם לא לבד במאבקיהם. בנוסף, מערכות תמיכה יכולות לעזור לאנשים לפתח אסטרטגיות התמודדות על ידי שיתוף חוויות משלהם והצעת עצות מעשיות.

חברים ובני משפחה תומכים יכולים לספק תמיכה רגשית, להציע אוזן קשבת וכתף להישען עליה בזמנים קשים. הם יכולים גם למלא תפקיד בתזכורת לאנשים לתרגל טיפול עצמי ולעסוק בפעילויות המקדמות רווחה רגשית. קבוצות תמיכה, בין אם באופן אישי או מקוון, יכולות לחבר אנשים עם אחרים שחולקים חוויות דומות. קבוצות אלו יכולות לספק תחושת קהילה ושייכות, לטפח מרחב שבו אנשים יכולים להחליף אסטרטגיות התמודדות, לחלוק משאבים ולהציע תמיכה הדדית.

בנוסף לתמיכה רגשית, מערכות תמיכה יכולות לסייע גם בעניינים מעשיים. לדוגמה, חברים או בני משפחה יכולים לעזור לאנשים להישאר מאורגנים, להזכיר להם משימות או פגישות חשובות, או לספק סיוע באחריות היומיומית. הם יכולים לפעול כשותפי אחריות, לעזור לאנשים להישאר במסלול עם תוכניות הטיפול או אסטרטגיות העזרה העצמית שלהם.

תמונה של קבוצת אנשים, המסמלת מערכת תמיכה
קבוצת אנשים, המסמלת מערכת תמיכה

הפרעת קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי: קרב, ניצחון

חיים עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי יכולים לעתים קרובות להרגיש כמו קרב מתמשך. המאבקים היומיומיים של ניהול אימפולסיביות, חוסר תשומת לב ורגשות עזים יכולים להיות מכריעים ומתישים. עם זאת, חשוב להכיר בכך שהקרב הזה אינו בלתי עביר, והניצחון אפשרי. עם התמיכה, האסטרטגיות וההבנה הנכונים, אנשים יכולים ללמוד לנווט ברגשותיהם ולשגשג בחייהם האישיים והמקצועיים.

חשוב לזכור שהפרעת קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי אינם מגדירים את הערך או היכולות של האדם. הם רק היבטים של החוויות שלהם שניתן לנהל ולהתגבר עליהם. על ידי פנייה לעזרה, בין אם באמצעות טיפול, תרופות או טכניקות עזרה עצמית, אנשים יכולים לקבל את הכלים והכישורים הדרושים כדי לווסת את רגשותיהם ולתפקד במיטבם. זה מסע שדורש סבלנות, חמלה עצמית והתמדה, אבל זה מסע ששווה לקחת אותו.

לאורך הדרך, אנשים עשויים להיתקל בכישלונות ואתגרים, אך עם מערכת תמיכה חזקה ומחויבות לטיפול עצמי, הם יכולים להתגבר על המכשולים הללו. כל ניצחון קטן, בין אם זה ניהול מוצלח של רגש קשה או השלמת משימה למרות הסחות דעת, צריך לחגוג כצעד לקראת צמיחה והתקדמות. על ידי עיצוב מחדש של הקרב כהזדמנות לצמיחה אישית ולגילוי עצמי, אנשים יכולים למצוא העצמה וחוסן בתוכם. הם יכולים להפוך למומחים בניהול הרגשות שלהם ובניצול החוזקות הייחודיות שלהם הקשורות להפרעות קשב וריכוז.

בסופו של דבר, המאבק נגד הפרעת קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי יכול להוביל לתחושת מודעות עצמית גדולה יותר, צמיחה אישית והבנה עמוקה יותר של עצמך. זה מסע שעשוי להיות מאתגר, אבל זה גם מסע של ניצחון וחוסן. עם התמיכה והאסטרטגיות הנכונות, אנשים יכולים למצוא ניצחון במאבקם עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי, מה שמוביל לחיים מספקים ומשמעותיים.

הקשר בין הפרעת קשב וריכוז לחוסר ויסות רגשי:

מצב תסמינים שכיחות יחס
הפרעת קשב וריכוז חוסר יכולת להתמקד, היפראקטיביות, אימפולסיביות 5-10% מהילדים בגיל בית הספר טיפול, תרופות
חוסר ויסות רגשי כעס, חרדה, דיכאון 15-20% מהילדים בגיל בית הספר טיפול, תרופות
קישור נוירולוגי הפעלה סימולטנית של רשתות רגש ותפקוד ביצועי שכיח באלה עם ADHD נוירופידבק, טיפול קוגניטיבי התנהגותי
קישור פסיכולוגי אימפולסיביות, קשיי קשב, תגובתיות רגשית קשור להפרעות קשב וריכוז טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול משפחתי

הבנת הקשר בין הפרעת קשב וריכוז לחוסר ויסות רגשי היא קריטית בפיתוח דרכים יעילות לניהול מצבים אלו. חשוב לזכור שעזרה זמינה, וישנן אסטרטגיות טיפוליות ומערכות תמיכה שונות שיכולות להשפיע באופן משמעותי. אם אתה, או מישהו שאתה מכיר, נאבקים עם הפרעות קשב וריכוז וחוסר ויסות רגשי, אל תהססו לפנות לעזרה. זכור, אתה לא לבד, ויש משאבים זמינים שיסייעו לך בניווט אתגרים אלה.

שתפו את הפוסט הזה

תמונת מחבר

שלום לכולם, שמי שלמה מן. כל חיי נלחמתי בהפרעות קשב וריכוז, וכעת אני כאן כדי לשתף אתכם בניסיוני האישי. אני אשתף עמכם ידע וכלים שיכולים להקל גם עליכם בהתמודדות שלכם.

אתם לא לבד

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים ונשמח לשוחח